Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Posádka proti-migrační lodě byla vyhoštěna z Kypru za „pašování lidí“.

12. 08. 2017 8:11:55
Překlad článku Angely Giuffridy a Heleny Smith "Crew of anti-migrant boat 'deported' from Cyprus over 'people-smuggling'", který vyšel 27. července 2017 v britském Guardianu, zpracovaný mnou a paní Helenou Kolínskou. + Rozcestník.

Zdroj: Crew of anti-migrant boat 'deported' from Cyprus over 'people-smuggling'

Devět lidí z lodě pronajaté krajně pravicovou skupinou bylo údajně deportováno poté, co byli uvězněni pro údajné použití falešných dokumentů.

Posádka lodi pronajaté evropským krajně pravicovým hnutím, které má za cíl narušit záchranu migrantů ve Středomoří, byla z Tureckem okupovaného severního Kypru deportována za údajné pašování lidí, poté co bylo na palubě nalezeno 21 lidí z jižní Asie.

Posádka C-Star byla v přístavu Famagusta vyvedena z lodě a ve čtvrtek byla předvedena k soudu společně se švýcarským majitelem lodě.

Byli obviněni z přípravy a šíření falešných dokumentů, ale později byli propuštěni z důvodu nedostatečných důkazů.

Místní lidsko-právní aktivistka Faika Pasa uvedla, že bylo zatčeno devět členů posádky včetně kapitána a Němce označovaného jako "druhý kapitán".

Pasa Guardianu řekla, že když se loď blížila k Famagustě, tak bylo na palubě C-Star přibližně 20 srílanských uprchlíků. Vylodění Srí Lančané řekli úřadům, že byli na palubě lodi za účelem výcviku a že jim bylo dovoleno pokračovat v cestě, ale poté, co se s nimi na letišti setkala Pasa a další aktivisté, tak změnili svůj příběh.

Dále sdělila: "Někteří řekli, že zaplatili pašerákům 10 000 eur za to, aby se dostali na loď a byli odvezeni do Itálie." "Pět lidí od té doby požádalo o azyl. Dalších 15 nyní letí zpět na Srí Lanku."

Zdroje Guardian informovaly, že všichni členové posádky byli v noci vyhoštěni. Švýcarský majitel lodě byl podle všeho převezen na jih ostrova kontrolovaný Řeky, kde očekával, že bude podroben dalšímu výslechu. Dalších osm zřejmě opustilo ostrov na C-Star neznámo kam.

Ve zprávě zveřejněné na Twitteru ve středu Defend Europe uvedla, že 20 z nich byli námořní kadeti, kteří absolvovali výcvik. Defend Europe je námořní mise vigilantů vytvořená Generací Identity, hnutím mladých lidí z celé Evropy, kteří aktivně oponují islámu a imigraci.

Defend Europe tvrdila, že "20 námořních kadetů" čekalo na letišti, aby se vrátili domů a nevládní organizace "jim nabídly, aby zůstali v Evropě a požádali o azyl výměnou za sliby a peníze".

Patnáct jich to odmítlo, dodalo prohlášení Defend Europe, zatímco pět z nich přijalo údajné úplatky "a nyní falešně obviňují majitele lodi". Prohlášení Defend Europe uvedlo, že loď vyrazila na Kypr poté, co jí bylo znemožněno přistát v Egyptě.

Úřady ve Famagustě (Poznámka překladatelů: Severokyperská turecká republika) odmítly zadržení plavidla komentovat. Mluvčí námořní policie Kyperské republiky (Poznámka překladatelů: řecká část Kypru) Guardianu řekl, že lodní posádka deaktivovala svou anténu a automatický identifikační systém.

Důstojník řekl: "Byla ve Famagustě, ale nevíme, jestli tam stále je, protože ji nemůžeme najít." "Je jasné, že vypnuli systém. Protože se nachází na území okupovaném Tureckem, nemůžeme s tím nic dělat. Nemůžeme jít a zjistit více."

Loď dlouhá 40 metrů, která byla hnutím Defend Europe pronajata po získání více než 75 000 EURO (67 000 liber) pomocí crowdfundingu, opustila Džibuti na začátku července a plánuje přistát v Catanii na Sicílii předtím, než odpluje do mezinárodních vod poblíž Libye.

Skupina slíbila, že až jejich vyšetřování skončí, bude pokračovat v odhalování toho, co označuje jako "ilegální chování zločinných záchranných plavidel neziskových organizací".

Plán však byl zmařen poté, co starosta města Catania Enzo Bianco minulý týden vyzval městské přístavní úřady, aby nedovolily lodi přistát.

C-Star byla 20. července údajně zadržena v Egyptě správou Suezského průplavu, předtím než další den doplula do Famagusty.

Aktivisté obviňují nevládní organizace, které zachránily tisíce životů ve Středomoří, ze spolupráce s pašeráky lidí na přepravě migrantů do Evropy. Jejich posláním je rovněž narušit práci posádek tím, že zavolají libyjskou pobřežní hlídku a požádají ji, aby vzala migranty a uprchlíky, kteří se pokoušejí překročit Středozemní moře, zpět do země zmítané válkou.

Členové hnutí cestovali do Catanie minulý týden před zmařením příjezdu lodi. Během této doby dělali selfie se sloupkařkou Mail Online Katie Hopkinsovou, která řekla, že je na ostrově, aby odhalila to, co označila za "temnou pravdu" migrační krize.

V uplynulých dnech skupina sledovala pohyby lodí nevládních organizací, které od roku 2015 zachraňují lidi z přeplněných člunů. Pravicoví aktivisté se zaměřili na loď Aquarius pronajatou německo-francouzskou organizací SOS Méditerranée, která se v úterý vrátila ze své záchranné mise do jihosicilského přístavu Pozzallo.

Generace Identity vznikla ve Francii v roce 2002 a přilákala členy, většinou 20-ti leté, z Německa, Rakouska, Itálie a nedávno i z Velké Británie. Její poslání je hlavně motivováno strachem z islámu a tím, co skupina považuje za negativní důsledky masové migrace do Evropy.

Lorenzo Fiato, 24 letý absolvent politologie z Milána, který řídí italskou frakci hnutí, řekl: "Existují místa po celé Evropě... ve Francii, ve Velké Británii..., která už těmito důsledky trpí ." "Islámské náboženství představuje nebezpečí narušení veřejného pořádku a narušení společenských a kulturních hodnot. Původní Evropané jsou nahrazováni."

----------------------------------------------------- Konec článku -------------------------------------------

Články v českých médiích o misi Defend Europe a lodi C-Star.

30. 7. 2017 Monika Pilloni: Patriotická loď C-Star propuštěna ze zajetí: falešná obvinění od neziskovek.

1. 8. 2017 Lidovky: Měli bránit Evropu před uprchlíky, místo toho je zadrželi s 21 migranty na palubě.

9. 8. 2017 Lidovky: ‚Rasistům přistát nedovolíme.‘ Odpůrci uprchlíků bloudí po moři, nemají kde doplnit zásoby.

10. 8. 2017 Parlamentní listy: Boj proti výlovu migrantů? Když to berete vážně, dopadnete takto. Zásadní příběh.

Korunu všem článkům nasadily Britské listy...

11. 8. 2017 Britské listy: Nacistická loď ve Středozemním moři havarovala a zachraňuje jí loď pomáhající uprchlíkům. Článek není podepsán a za sebe říkám, že používat v této souvislosti název „nacistická“ je přes čáru. Doufat, že se Mr. Čulík bude stydět je ovšem marné...

Zde si dovolím malou poznámku. Osobně jsem velmi zklamaný naprostou jednostranností článků na českých mainstreamových serverech. Levicový Guardian sice používá odpovídající termíny, ale vyjadřuje se mnohem vyváženěji. České mainstreamové weby z Guardianu často čerpají (je to u nás nejcitovanější britské médium), ale jejich články vnímám jako tendenční a nevyvážené.

Zde najdete výčet lodí neziskovek operujících ve Středozemním moři: Seznam Sorosových lodí, které do Evropy pašují imigranty.

Rozhovory s Lorenzem Fiatem na You Tube

14. 7. 2017 Rozhovor Moniky Pilloni s italským mluvčím hnutí Generace Identity Lorenzem Fiatem: https://www.youtube.com/watch?v=BlmoYK2yewc

18. 7. 2017 Rozhovor s Lorenzem Fiatem pro BBC o imigraci a islámu: https://www.youtube.com/watch?v=i0zYWSPNup0

Další zdroje

Český web Generace Identity

You Tube: Český kanál Generace Identity.

You Tube: video Lauren Southern - Generace Identity [české titulky]

You Tube: kanál Lauren Southern

You Tube: kanál Defend Europe

Defend Europe na Facebooku

Defend Europe na Twitteru

Probíhá informační válka s cílem zničit důvěryhodnost mise Defend Europe a my se bohužel nemůžeme na informace z českých mainstreamových médií spolehnout. To již pro nás ovšem není nic nového...

Autor: Libor Popovský | sobota 12.8.2017 8:11 | karma článku: 29.93 | přečteno: 1409x

Další články blogera

Libor Popovský

Vyděsí radikální islám Západ až k paralýze?

Překlad článku Giulia Meottiho „Is Radical Islam Horrifying the West into Paralysis?" pro českou verzi Gatestone Institute zpracovaný mnou a paní Helenou Kolínskou."

18.8.2017 v 9:15 | Karma článku: 33.72 | Přečteno: 1042 | Diskuse

Libor Popovský

Evropská masová migrace: Lídři versus veřejnost.

Překlad článku Douglase Murrayho „Europe's Mass Migration: The Leaders vs. the Public." pro českou verzi Gatestone Institute zpracovaný mnou a paní Helenou Kolínskou."

16.8.2017 v 9:12 | Karma článku: 37.34 | Přečteno: 1404 | Diskuse

Libor Popovský

Austrálie: Šílenství pokračuje.

Překlad článku Judith Bergman „Australia: The Madness Continues" pro českou verzi Gatestone Institute zpracovaný paní Helenou Kolínskou a mnou."

14.8.2017 v 9:12 | Karma článku: 36.17 | Přečteno: 1728 | Diskuse

Libor Popovský

Burkiny

Před časem jsem v diskusi zde na blogu odmítl odpovědět na otázku: „Proč Vám vadí burkiny?“ s odkazem, že na toto téma chci napsat blog. Zde je tedy moje odpověď.

13.8.2017 v 10:33 | Karma článku: 38.81 | Přečteno: 1599 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Petr Sejkora

NŮŽ NA KRK EU - REFERENDUM 2021

Není řeč o emotivním CZEXIT! Jde o využití příštích 4 let k vyjednání důstojnější existence ČR v unii.

19.8.2017 v 5:45 | Karma článku: 11.56 | Přečteno: 133 | Diskuse

Luděk Mazurek

Integrace po muslimsku!?

Tzv. „integrace“ muslimských imigrantů už v zemích EU spolkla miliardy a miliardy Euro. A výsledek? Jediné, co se spolehlivě podařilo do Evropy importovat a „integrovat“ je přetrvávající islámský vražedný terorismus a izolovanost.

18.8.2017 v 18:09 | Karma článku: 31.13 | Přečteno: 764 | Diskuse

Karel Trčálek

Islamistický teror je jen kouřová clona

Jestliže je islamistický teror zvěstováním soudného dne, pak nemůže nemít svoji cenu. Oddělila se od Homo sapiens sapinens evoluční vývojová větev, kterou jsou muslimové? Čtěte grafomanské bláboly, budete moudřejší!

18.8.2017 v 17:13 | Karma článku: 12.56 | Přečteno: 806 | Diskuse

Milan Hausner

Na pískovišti, v hospodě i v parlamentu

Kvalita školy se probírá od pískoviště, hospody až po parlament; nyní před volbami budou nepochybně takové diskuze pokračovat a nabývat na síle.

18.8.2017 v 15:50 | Karma článku: 8.19 | Přečteno: 206 | Diskuse

Lubomír Stejskal

I devadesátiletý politik může být modernista

Příkladem budiž současný tuniský prezident Beji Caid Essebsi (*1926). Usiluje o pokrok a rovnost mezi muži a ženami – a dostal se kvůli tomu do kontroverze s některými muslimskými učenci.

18.8.2017 v 15:05 | Karma článku: 11.56 | Přečteno: 171 | Diskuse
Počet článků 68 Celková karma 32.86 Průměrná čtenost 1641

Ronald Reagan: „Svoboda není nikdy víc než jednu generaci vzdálená od svého zániku. Musí být vybojována, chráněna a předávána dalším generacím, aby mohly činit totéž.“

Moje články publikované před založením blogu naleznete ZDE.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.