Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Posádka proti-migrační lodě byla vyhoštěna z Kypru za „pašování lidí“.

12. 08. 2017 8:11:55
Překlad článku Angely Giuffridy a Heleny Smith "Crew of anti-migrant boat 'deported' from Cyprus over 'people-smuggling'" zpracovaný mnou a paní Helenou Kolínskou. + ROZCESTNÍK - PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZOVÁNO.

Článek vyšel 27. července 2017 v britském Guardianu.

Zdroj: Crew of anti-migrant boat 'deported' from Cyprus over 'people-smuggling'

Devět lidí z lodě pronajaté krajně pravicovou skupinou bylo údajně deportováno poté, co byli uvězněni pro údajné použití falešných dokumentů.

Posádka lodi pronajaté evropským krajně pravicovým hnutím, které má za cíl narušit záchranu migrantů ve Středomoří, byla z Tureckem okupovaného severního Kypru deportována za údajné pašování lidí, poté co bylo na palubě nalezeno 21 lidí z jižní Asie.

Posádka C-Star byla v přístavu Famagusta vyvedena z lodě a ve čtvrtek byla předvedena k soudu společně se švýcarským majitelem lodě.

Byli obviněni z přípravy a šíření falešných dokumentů, ale později byli propuštěni z důvodu nedostatečných důkazů.

Místní lidsko-právní aktivistka Faika Pasa uvedla, že bylo zatčeno devět členů posádky včetně kapitána a Němce označovaného jako "druhý kapitán".

Pasa Guardianu řekla, že když se loď blížila k Famagustě, tak bylo na palubě C-Star přibližně 20 srílanských uprchlíků. Vylodění Srí Lančané řekli úřadům, že byli na palubě lodi za účelem výcviku a že jim bylo dovoleno pokračovat v cestě, ale poté, co se s nimi na letišti setkala Pasa a další aktivisté, tak změnili svůj příběh.

Dále sdělila: "Někteří řekli, že zaplatili pašerákům 10 000 eur za to, aby se dostali na loď a byli odvezeni do Itálie." "Pět lidí od té doby požádalo o azyl. Dalších 15 nyní letí zpět na Srí Lanku."

Zdroje Guardian informovaly, že všichni členové posádky byli v noci vyhoštěni. Švýcarský majitel lodě byl podle všeho převezen na jih ostrova kontrolovaný Řeky, kde očekával, že bude podroben dalšímu výslechu. Dalších osm zřejmě opustilo ostrov na C-Star neznámo kam.

Ve zprávě zveřejněné na Twitteru ve středu Defend Europe uvedla, že 20 z nich byli námořní kadeti, kteří absolvovali výcvik. Defend Europe je námořní mise vigilantů vytvořená Generací Identity, hnutím mladých lidí z celé Evropy, kteří aktivně oponují islámu a imigraci.

Defend Europe tvrdila, že "20 námořních kadetů" čekalo na letišti, aby se vrátili domů a nevládní organizace "jim nabídly, aby zůstali v Evropě a požádali o azyl výměnou za sliby a peníze".

Patnáct jich to odmítlo, dodalo prohlášení Defend Europe, zatímco pět z nich přijalo údajné úplatky "a nyní falešně obviňují majitele lodi". Prohlášení Defend Europe uvedlo, že loď vyrazila na Kypr poté, co jí bylo znemožněno přistát v Egyptě.

Úřady ve Famagustě (Poznámka překladatelů: Severokyperská turecká republika) odmítly zadržení plavidla komentovat. Mluvčí námořní policie Kyperské republiky (Poznámka překladatelů: řecká část Kypru) Guardianu řekl, že lodní posádka deaktivovala svou anténu a automatický identifikační systém.

Důstojník řekl: "Byla ve Famagustě, ale nevíme, jestli tam stále je, protože ji nemůžeme najít." "Je jasné, že vypnuli systém. Protože se nachází na území okupovaném Tureckem, nemůžeme s tím nic dělat. Nemůžeme jít a zjistit více."

Loď dlouhá 40 metrů, která byla hnutím Defend Europe pronajata po získání více než 75 000 EURO (67 000 liber) pomocí crowdfundingu, opustila Džibuti na začátku července a plánuje přistát v Catanii na Sicílii předtím, než odpluje do mezinárodních vod poblíž Libye.

Skupina slíbila, že až jejich vyšetřování skončí, bude pokračovat v odhalování toho, co označuje jako "ilegální chování zločinných záchranných plavidel neziskových organizací".

Plán však byl zmařen poté, co starosta města Catania Enzo Bianco minulý týden vyzval městské přístavní úřady, aby nedovolily lodi přistát.

C-Star byla 20. července údajně zadržena v Egyptě správou Suezského průplavu, předtím než další den doplula do Famagusty.

Aktivisté obviňují nevládní organizace, které zachránily tisíce životů ve Středomoří, ze spolupráce s pašeráky lidí na přepravě migrantů do Evropy. Jejich posláním je rovněž narušit práci posádek tím, že zavolají libyjskou pobřežní hlídku a požádají ji, aby vzala migranty a uprchlíky, kteří se pokoušejí překročit Středozemní moře, zpět do země zmítané válkou.

Členové hnutí cestovali do Catanie minulý týden před zmařením příjezdu lodi. Během této doby dělali selfie se sloupkařkou Mail Online Katie Hopkinsovou, která řekla, že je na ostrově, aby odhalila to, co označila za "temnou pravdu" migrační krize.

V uplynulých dnech skupina sledovala pohyby lodí nevládních organizací, které od roku 2015 zachraňují lidi z přeplněných člunů. Pravicoví aktivisté se zaměřili na loď Aquarius pronajatou německo-francouzskou organizací SOS Méditerranée, která se v úterý vrátila ze své záchranné mise do jihosicilského přístavu Pozzallo.

Generace Identity vznikla ve Francii v roce 2002 a přilákala členy, většinou 20-ti leté, z Německa, Rakouska, Itálie a nedávno i z Velké Británie. Její poslání je hlavně motivováno strachem z islámu a tím, co skupina považuje za negativní důsledky masové migrace do Evropy.

Lorenzo Fiato, 24 letý absolvent politologie z Milána, který řídí italskou frakci hnutí, řekl: "Existují místa po celé Evropě... ve Francii, ve Velké Británii..., která už těmito důsledky trpí ." "Islámské náboženství představuje nebezpečí narušení veřejného pořádku a narušení společenských a kulturních hodnot. Původní Evropané jsou nahrazováni."

----------------------------------------------------- Konec článku -------------------------------------------

Články v českých médiích o misi Defend Europe a lodi C-Star.

30. 7. 2017 Monika Pilloni: Patriotická loď C-Star propuštěna ze zajetí: falešná obvinění od neziskovek.

1. 8. 2017 Lidovky: Měli bránit Evropu před uprchlíky, místo toho je zadrželi s 21 migranty na palubě.

9. 8. 2017 Lidovky: ‚Rasistům přistát nedovolíme.‘ Odpůrci uprchlíků bloudí po moři, nemají kde doplnit zásoby.

10. 8. 2017 Parlamentní listy: Boj proti výlovu migrantů? Když to berete vážně, dopadnete takto. Zásadní příběh.

Korunu všem článkům nasadily Britské listy...

11. 8. 2017 Britské listy: Nacistická loď ve Středozemním moři havarovala a zachraňuje jí loď pomáhající uprchlíkům. Článek není podepsán a za sebe říkám, že používat v této souvislosti název „nacistická“ je přes čáru. Doufat, že se Mr. Čulík bude stydět je ovšem marné...

20. 8. 2017 Monika Pilloni: Patriotická loď u Malty: zákaz přistání, posádka bez vody.

Zde si dovolím malou poznámku. Osobně jsem velmi zklamaný naprostou jednostranností článků na českých mainstreamových serverech. Levicový Guardian sice používá odpovídající termíny, ale vyjadřuje se mnohem vyváženěji. České mainstreamové weby z Guardianu často čerpají (je to u nás nejcitovanější britské médium), ale jejich články vnímám jako tendenční a nevyvážené.

Zde najdete výčet lodí neziskovek operujících ve Středozemním moři: Seznam Sorosových lodí, které do Evropy pašují imigranty.

Rozhovory s Lorenzem Fiatem na You Tube

14. 7. 2017 Rozhovor Moniky Pilloni s italským mluvčím hnutí Generace Identity Lorenzem Fiatem: https://www.youtube.com/watch?v=BlmoYK2yewc

18. 7. 2017 Rozhovor s Lorenzem Fiatem pro BBC o imigraci a islámu: https://www.youtube.com/watch?v=i0zYWSPNup0

Další zdroje

Český web Generace Identity

You Tube: Český kanál Generace Identity.

You Tube: video Lauren Southern - Generace Identity [české titulky]

You Tube: kanál Lauren Southern

You Tube: kanál Defend Europe

Defend Europe na Facebooku

Defend Europe na Twitteru

Probíhá informační válka s cílem zničit důvěryhodnost mise Defend Europe a my se bohužel nemůžeme na informace z českých mainstreamových médií spolehnout. To již pro nás ovšem není nic nového...

Autor: Libor Popovský | sobota 12.8.2017 8:11 | karma článku: 30.11 | přečteno: 1446x

Další články blogera

Libor Popovský

Švýcarsko: V horách se rozléhá džihád.

Překlad článku Bruce Bawera „Switzerland: The Hills are Alive with the Sound of Jihad." zpracovaný paní Helenou Kolínskou a mnou."

19.10.2017 v 9:20 | Karma článku: 16.33 | Přečteno: 370 | Diskuse

Libor Popovský

Migrační invaze: Proč jsem proti přijímání...

Jakkoliv jsem z migrační invaze již unavený, tak ji považuji stále za stěžejní téma. Zde jsou některé moje důvody, proč jsem proti hromadnému přijímání ilegálních migrantů z nám nepřátelské kultury.

10.10.2017 v 8:48 | Karma článku: 35.18 | Přečteno: 1175 | Diskuse

Libor Popovský

Masová migrace: Dopad minimální dávky reality.

Překlad článku Douglase Murrayho „Mass-Migration: The Tiniest Dose of Reality Hits." pro českou verzi Gatestone Institute zpracovaný paní Helenou Kolínskou a mnou."

9.10.2017 v 9:16 | Karma článku: 27.11 | Přečteno: 717 | Diskuse

Libor Popovský

Halal, nebo nehalal?

Jedním ze slov, které mi v souvislosti s islámem rezonují v hlavě, je slovo halal. Zde je můj článek na toto téma.

5.10.2017 v 9:37 | Karma článku: 30.62 | Přečteno: 693 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Pavel Chalupský

Je to náš problém.

Oni mají jinou víru. Oni jsou ti, kdož svoji vnitřní víru neztratili. Co máme MY? Myslím tím naši západní "vyspělou" civilizaci". Víru jsme přetavili do konzumu, mamonu, vlastnit, hromadit.

19.10.2017 v 10:12 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 63 | Diskuse

Magdalena Westman

Zastavme populismus dřív než bude pozdě!

S vědomím, že jen málokdo sleduje panelové diskuze v angličtině, dovolím si reprodukovat některé myšlenky z LIVE DEBATE: Western Democracy Is Threatening Suicide. (Západní demokracii hrozí sebevražda.)

19.10.2017 v 9:42 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 196 | Diskuse

Ondra Kňava

Miniblog: Návod na snížení ceny taxislužby

Tajné slevové kódy do supermarketů či do internetových obchodů putují po Internetu. Podařilo se mi zachytit jeden, který je schopen snížit cenu taxi až o 75%.

19.10.2017 v 9:37 | Karma článku: 5.14 | Přečteno: 87 | Diskuse

Libor Popovský

Švýcarsko: V horách se rozléhá džihád.

Překlad článku Bruce Bawera „Switzerland: The Hills are Alive with the Sound of Jihad." zpracovaný paní Helenou Kolínskou a mnou."

19.10.2017 v 9:20 | Karma článku: 16.07 | Přečteno: 363 | Diskuse

David Veselý

Svědkové Babišovi

Vždy, když mi je „ouvej“, uchýlím s k brouzdání facebookovým profilem Andreje Babiše. Na tomto profilu naleznu útěchu v těžkých chvílích ztráty víry v demokracii a politický systém ČR.

19.10.2017 v 9:00 | Karma článku: 13.01 | Přečteno: 442 | Diskuse
Počet článků 79 Celková karma 32.33 Průměrná čtenost 1580

Ronald Reagan: „Svoboda není nikdy víc než jednu generaci vzdálená od svého zániku. Musí být vybojována, chráněna a předávána dalším generacím, aby mohly činit totéž.“

Moje články publikované před založením blogu naleznete ZDE.

Jsem členem politické strany Realisté.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.